Home » Prowadzenie psychoterapii we Wrocławiu

Gabinet psychoterapii psychoanalitycznej we Wrocławiu, oferuje profesjonalną pomoc w zakresie zdrowia psychicznego.

Jestem doświadczonym psychologiem i psychoterapeutą. Zajmuję się prowadzeniem psychoterapii indywidualnej osób dorosłych i młodzieży a także prowadzę konsultacje dla rodziców. W zakresie moich działań jest także prowadzenie terapii dla par (terapia małżeńska).

W ramach gabinetu oferuję Państwu konsultacje oraz psychoterapię

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, następnie Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz Krakowską Szkołę Psychoterapii Psychoanalitycznej.
Dzięki zdobytemu doświadczeniu w wielu specjalistycznych placówkach zajmujących się zdrowiem psychicznym, między innymi pracy klinicznej na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym oraz w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej we Wrocławiu, mogę zapewnić pacjentom profesjonalną opiekę oraz empatyczne i merytoryczne podejście do ich problemu.

Zapraszam do mojego gabinetu osoby borykające się z trudnościami emocjonalnymi, cierpiące, w poczuciu bezradności wobec ich stanu psychicznego, które nie mogą poczuć się spełnione i zadowolone z własnego życia. Które doświadczają stanu napięcia psychicznego, co utrudnia lub uniemożliwia im funkcjonowanie w rodzinie, pracy, wśród przyjaciół.

W moim gabinecie psychoterapii, specjalizuję się w terapii zaburzeń osobowości, depresji, lęków (zaburzeń lękowych), fobii, zaburzeń obsesyjno – kompulsywnych, odżywiania, psychosomatycznych, a także z diagnozą psychiatryczną. Pomagam także osobom, które przeżywają kryzys życiowy. Oferuję pomoc w przypadku problemów z nawiązywaniem bliskich relacji i życiową bezsilnością.
Zdarza się, że osoba potrzebująca pomocy specjalistycznej, z dystansem podchodzi do psychoterapii, co często ma związek z różnymi formami leczenia, które nie były w przypadku danego pacjenta skuteczne. Psychoterapia psychoanalityczna to metoda, która dociera do przyczyny trudności i zmierza do trwałego usunięcia problemu.

W razie potrzeby współpracuję z lekarzem psychiatrą

Warto wiedzieć, że prowadzenie psychoterapii we Wrocławiu często jest mylone z innymi pojęciami, które faktycznie mogą pomagać, jednak nie są psychoterapią. Mowa tutaj na przykład o coachingu, warsztatach umiejętności psychologicznych, poradnictwie psychologicznym.

Mimo, że czasami można z powyższych usług korzystać, nie zmienia to faktu, że nie jest to leczenie i nie pomoże osobom borykającym się z poważnymi, przewlekłymi problemami emocjonalnymi. Warto wiedzieć, że psychoterapia psychoanalityczna prowadzi do odnalezienia źródła problemu w celu jego trwałego usunięcia. Nie można zapominać o tym, że wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z przyczyny ich problemów. Przez to konieczne jest przeprowadzenie kilku konsultacji celem ustalenia przyczyny trudności, a następnie po podjęciu wspólnej decyzji o rozpoczęciu psychoterapii, terapeuta wspólnie z pacjentem dojdzie do korzeni danej dolegliwości, nawet jeżeli owe korzenie są ukryte głęboko w ludzkiej nieświadomości.

Jestem członkiem nadzwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i pracuję zgodnie ze standardami European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy (EFPP).

Należę do Oddziału Dolnośląsko-Opolskiego PTPP.

Pracuję według zasad etyki, zgodnie z „Ustawą o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów” oraz „Kodeksem etyczno-zawodowym psychologa”.

Uczestniczę w stałej indywidualnej superwizji psychoanalitycznej.
Superwizja ma pomagać psychoterapeucie w pracy z pacjentem i stanowi formę kształcenia zawodowego dla psychoterapeuty. Są to regularne spotkania pomiędzy psychoterapeutą a innym specjalistą posiadającym certyfikat superwizora. Superwizor pomaga psychoterapeucie przyjrzeć się jego własnemu doświadczeniu oraz trudnościom w pracy z pacjentem.